Pieczęć Prewencyjna w Kaczmarski Inkasso

Ponad 30% małych i średnich firm w Polsce na co dzień boryka się z zatorami płatniczymi ze strony nierzetelnych kontrahentów. Reakcją na brak wypłacalności jest często samodzielna windykacja, która tylko w 40% przynosi oczekiwane rezultaty. Aby ustrzec się od takich nieprzyjemnych doświadczeń, warto zainwestować w skuteczną prewencję zadłużenia.

Pieczęć prewencyjna jako „radar na nieuczciwych kontrahentów”

Miałem już dość ciągłego kontaktowania się z kolejnym niewiarygodnym partnerem biznesowym; w mojej branży jest to dość spotykane – wspomina pan Ryszard, właściciel firmy cateringowej z Katowic. Pieczęć Prewencyjna jest dość dyskretna, ale widoczna dla tych, którzy doskonale wiedzą, z czym wiąże się wpis do Krajowego Rejestru Długów. Od czasu, jak zacząłem używać Pieczęci w oficjalnych dokumentach, zatorów płatniczych było o wiele mniej.

Doświadczenie pana Ryszarda idealnie udowadnia skuteczność działań prewencyjnych. Rozwiązanie, zaproponowane przez firmę windykacyjną Kaczmarski Inkasso, jest optymalnym środkiem na ostrzeganie nierzetelnych przedsiębiorców o skutkach opóźnień w płatności.

Dlaczego warto zapobiegać?

Problem zatorów płatniczych dotyka głównie małe i średnie firmy, jednak nie jest obcy także i większym instytucjom. W sytuacji, gdy musimy stale kontrolować obiecane w umowie płatności, zaczyna brakować czasu na chociażby realizowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa – a to niekorzystnie przekłada się na ogólny stan firmy.

Wprowadzenie nawyku zapobiegania nieuczciwym praktykom zaoszczędzi wiele kłopotów – np. wyboru niewłaściwych kontrahentów czy dużej ilości zaległych płatności.

Sposób działania Pieczęci Prewencyjnej

Pieczęć Kaczmarski Inkasso to prosta informacja w postaci pieczątki, którą możemy umieścić na wszystkich firmowych dokumentach, takich jak:

  • wezwania do zapłaty,
  • faktury,
  • noty odsetkowe,
  • dokumenty sprzedaży.

Konkretna nota o ewentualności wpisu do KRD, gdyby kontrahent nie wywiązał się z umowy, działa jak skuteczne ostrzeżenie i motywuje przedsiębiorców do regulowania wszystkich należności w terminie.

One Comments

  1. Bogdan z Krakowa napisał(a):

    Szczerze mówiąc, byłem sceptyczny jak ktoś przez telefon opowiadał mi nt skuteczności tego rozwiązania. Jednak po roku korzystania potwierdzam, że po zastosowaniu pieczęci prewencyjnej na dokumentach firmowych znacząco zmniejszyły się opóźnienia w opłatach. Coraz bliżej do normalności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*