Giełda długów – sprawdź, co trzeba o niej wiedzieć

dollar

Czy wiesz, co się dzieje ze wszystkimi nieuregulowanymi należnościami? Czy jakakolwiek instytucja zajmuje się „kolekcjonowaniem” długów? Takie miejsce to giełda wierzytelności, która jest bardzo przydatnym narzędziem pomagającym w szybkiej i skutecznej windykacji. Przeczytaj kilka ciekawych faktów na ten temat.

Giełda długów wspiera wszystkich wierzycieli

Każdy, kto choć raz próbował odzyskać swój dług od nierzetelnego partnera biznesowego, wie, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Według badań przeprowadzonych na zlecenie KRD, ponad 13% przedsiębiorców zgłasza regularne trudności ze spłatą zaległych należności przez kontrahentów. Zamiast więc tracić nerwy, czas i pieniądze na samodzielną windykację, warto sprzedać swój dług i tym samym skutecznie pozbyć się męczącego problemu.

Giełda długów jest miejscem, które powinno cię zainteresować, jeśli chcesz szybko odzyskać swoje pieniądze. Kto będzie zainteresowany kupnem twoich należności? Głównie są to firmy windykacyjne, które w profesjonalny sposób zajmują się odzyskiwaniem zaległych opłat.

Giełda długów jako narzędzie prewencyjne

Z giełdy długów możesz jednak skorzystać nie tylko wtedy, kiedy chcesz zrzucić z siebie ciężar windykacji. Jeśli sprawa odzyskiwania długów trwa zbyt długo, warto wpisać nierzetelnego płatnika na tzw. listę długów i tym samym ostrzec, że zaległa należność znajdzie się na giełdzie. W takiej sytuacji spora część dłużników otrzyma dużą dawkę motywacji do szybszego uregulowania wszystkich rachunków, a ty sam przyśpieszysz proces windykacji.

Giełda długów – korzyść dla obu stron

Wystawienie wierzytelności na giełdzie jest czasami najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców borykających się z nieuczciwymi płatnikami. Motywacja dłużnika lub szybsze odzyskanie należności to tylko niektóre z zalet takiej decyzji. Jeśli sprzedasz swoje długi, otrzymasz od razu konkretną zapłatę. Instytucja, która kupi od ciebie wierzytelność, po jakimś czasie odzyska całość zobowiązania i tym samym zapewni sobie godziwy zysk.

Subscribe / Share

Article by pepeta

Authors bio is coming up shortly.
pepeta tagged this post with: Read 27 articles by