Maciej Kaczmarski i historia firmy Kaczmarski Inkasso

Pionier polskiej windykacji i wizjoner wyprzedzający rynek. Tak o Macieju Kaczmarskim mówią nie tylko jego współpracownicy, ale także liczne media i specjaliści od finansów. Założyciel pierwszej w Polsce firmy zajmującej się ściąganiem należności już od wielu lat zna prawa rządzące windykacją. Jak powstało Kaczmarski Inkasso i jak jego twórca znalazł się w peletonie polskich biznesmenów? Przeczytaj kilka ciekawostek na ten temat.

Kaczmarski Inkasso – pierwsza polska firma windykacyjna

Doświadczenie w branży finansowej Maciej Kaczmarski zdobywał w Niemczech, gdzie pracował przez 10 lat, zajmując się transportem samochodowym. Prywatnie od długiego czasu stały fan motoryzacji, przyszły założyciel Kaczmarski Inkasso postanowił jednak porzucić karierę za naszą zachodnią granicą i wrócić do kraju. Po przeanalizowaniu szybko zmieniającej się sytuacji w Polsce Maciej Kaczmarski stwierdził, że czas na odważny, pionierski krok i otworzył firmę windykacyjną.

Windykacja to usługa niezbędna w gospodarce rynkowej. W Niemczech to był bardzo rozwinięty rynek – wspomina[1] po latach pan Maciej. Jak się okazało, pomysł wprowadzenia do naszego kraju nowych metod odzyskiwania długów od nierzetelnych kontrahentów był strzałem w dziesiątkę.

Kaczmarski Inkasso – opinie i fakty po 20 latach działalności

Dziś firma Kaczmarski Inkasso jest niekwestionowanym liderem w branży wierzytelności. Co wyróżnia to przedsiębiorstwo? Na pewno wieloletnie doświadczenie. 24 lata działalności pozwoliło załodze pracowników tej instytucji wypracować skuteczne i innowacyjne metody odzyskiwania długów.

Jak pokazują statystyki, decyzja podjęta ponad 20 lat temu okazała się niezwykle trafna. 50 tysięcy obsłużonych klientów (wielu z nich współpracujących na podstawie wieloletniej umowy), stały przychód (w 2011 r. przedsiębiorstwo odnotowało zysk ponad 56 miliona złotych) oraz nowatorskie rozwiązania to cechy charakterystyczne Kaczmarski Inkasso.
[1] http://firma.money.pl/press-room/artykuly/milioner;ktory;dorobil;sie;na;dlugach;maciej;kaczmarski;w;platine;pl,8,0,1551112.html