Rzetelna Firma – opinie i fakty o programie

logo-rzf

Czy wiesz, że ponad połowa małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce musi pożyczać od innych środki na utrzymanie swojego biznesu? Aby przetrwać, zaciągają długi w bankach lub od… rodziny. Takie informacje pochodzą z ankiety, przeprowadzonej na zlecenie Narodowego Funduszu Gwarancyjnego i opublikowanej na stronie programu Rzetelna Firma. Sytuacja finansowa polskich firm wciąż nie jest idealna; dlatego tak ważne jest promowanie uczciwości i wiarygodności w biznesie. Program Rzetelna Firma powstał właśnie w tym celu. Sprawdź, co warto wiedzieć o projekcie.

Idea Rzetelnej Firmy

Program Rzetelna Firma powstał z myślą o wszystkich polskich przedsiębiorcach, którzy kierują się jasnymi i uczciwymi zasadami podczas prowadzenia swojej firmy, a także przestrzegają kodeksu etycznego i dążą do zyskania pozytywnego wizerunku rzetelnego płatnika. Projekt skupia już ponad 50 000 przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów gospodarki, a zainteresowanie uczestnictwem w programie rośnie z miesiąca na miesiąc.

Aby nieco ułatwić zrozumienie idei przyświecającej Rzetelnej Firmie, trzeba na początku wspomnieć, że wszyscy uczestnicy projektu zobowiązują się do przestrzegania tzw. 5 Przykazań Rzetelnej Firmy. Są to wartości, z którymi powinien utożsamiać się każdy przedsiębiorca, a zatem:

  • wyznaczanie celu poza zyskiem,
  • traktowanie klientów z szacunkiem,
  • dbanie o swoich pracowników,
  • zaangażowanie społeczne,
  • myślenie o środowisku.

Co możesz zyskać?

Każda z firm biorących udział w projekcie może wyliczyć szereg korzyści, jakie płyną z uczestnictwa w programie Rzetelna Firma. Opinie przedsiębiorców mówią same za siebie: Posiadanie Certyfikatu Rzetelności jest dodatkowym atutem dla każdej firmy biorącej udział w przetargach – opowiada na przykład firma MOJ S.A.

Katowicki Węgiel podkreśla z kolei wartość prestiżu, jaki niesie ze sobą Certyfikat Rzetelności, czyli dokument udowadniający przynależność do grona rzetelnych firm. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które swoją działalność opierają na najwyższych normach i standardach – uzupełnia przedsiębiorca.