Korzyści z posiadania certyfikatu Rzetelna Firma

logo-rzf

Każdy dobrze prosperujący biznes wymaga dużego wysiłku i nieustannego monitorowania konkurencji oraz rynkowych trendów. Jednak sukces w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób naszą markę, usługi oraz produkty, postrzegają nasi obecni oraz potencjalni klienci bądź kontrahenci. Sposobów jest z pewnością kilka, a jednym z nich jest dołączenie do programu Rzetelna Firma, który w opinii przedsiębiorców stanowi jeden z ważniejszych czynników budowania wiarygodności.

Program Rzetelna Firma

Program skierowany jest do każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na tym, aby jego firma była postrzegana jako uczciwa i rzetelna. Aby uzyskać certyfikat Rzetelna Firma należy spełnić kilka warunków, do których należy:

 • wyrażenie zgody oraz umożliwienie bieżącej weryfikacji naszej firmy przez Krajowy Rejestr Długów BIG SA pod kątem rzetelności płatniczej,
 • prowadzenie działalności gospodarczej przez minimum 6 miesięcy
 • udostępnienie informacji rejestrowych, danych na temat osób decyzyjnych,
 • zobowiązanie się do przestrzegania Kodeksu Rzetelnej Firmy
 • posługiwanie się wizytówką Rzetelnej Firmy, aby umożliwić sprawdzanie aktualności Certyfikatu Rzetelności

 

Korzyści z uczestnictwa w programie Rzetelna Firma

Oprócz wyżej wymienionych korzyści związanych z budowaniem pozytywnego wizerunku naszego przedsiębiorstwa, dołączenie do programu Rzetelna Firma umożliwia posługiwanie się stopką Rzetelnej Firmy w korespondencji e-mail, co dodatkowo promuje rzetelność płatniczą naszej firmy, używanie pieczęci Rzetelnej Firmy, którą możemy używać na dokumentach ofertowych, informując w ten sposób o naszej rzetelności płatniczej.

Ponadto, będąc uczestnikiem programu Rzetelna Firma możemy stworzyć własną wizytówkę firmy na stronie rzetelnafirma.pl, na które umieszczone będą dane o naszym przedsiębiorstwie oraz za pomocą której można sprawdzić aktualność certyfikatu.

 

Certyfikat Rzetelna Firma – opinie uczestników

Przedsiębiorcy uczestniczący w programie zwykle podkreślają fakt, iż posiadanie certyfikatu pozwala budować wiarygodność wśród potencjalnych klientów, zwłaszcza w przypadku “świeżych” na rynku firm. Certyfikat Rzetelna Firma sprawdza się on doskonale wówczas, gdy dana firma nie posiada jeszcze referencji bądź innych dokumentów, które świadczą o profesjonalizmie oraz rzetelności przedsiębiorcy.

 

Subscribe / Share

Article by pepeta

Authors bio is coming up shortly.

3 komentarze

 1. Salwa napisał(a):

  Czy rzetelna jest znana na niemiecki rynku? – raczej nie

 2. piotr_jan napisał(a):

  Hmmm wydaje mi się ze certyfikat polskiej Rzetelnej Firmy (nie wiem czy jest jakaś zagraniczna) nie jest tak znany jak u nas. Raczej to certyfikat na polski rynek, aczkolwiek mogę się mylić. A co do odpowiedników to na 100% coś się znajdzie 🙂

 3. transport_jan napisał(a):

  Zastanawiam się nad tym certyfikatem, tylko mam pewien dylemat, bo moja firma działa na rynkach zagranicznych i strona www tez jest kierowana na .de i nie wiem, czy Rzetelna Firma będzie tam również rozpoznawalna. czy jest jakiś zagraniczny odpowiednik?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*