Korzyści z posiadania certyfikatu Rzetelna Firma

logo-rzf

Każdy dobrze prosperujący biznes wymaga dużego wysiłku i nieustannego monitorowania konkurencji oraz rynkowych trendów. Jednak sukces w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób naszą markę, usługi oraz produkty, postrzegają nasi obecni oraz potencjalni klienci bądź kontrahenci. Sposobów jest z pewnością kilka, a jednym z nich jest dołączenie do programu Rzetelna Firma, który w opinii przedsiębiorców stanowi jeden z ważniejszych czynników budowania wiarygodności.

Program Rzetelna Firma

Program skierowany jest do każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na tym, aby jego firma była postrzegana jako uczciwa i rzetelna. Aby uzyskać certyfikat Rzetelna Firma należy spełnić kilka warunków, do których należy:

  • wyrażenie zgody oraz umożliwienie bieżącej weryfikacji naszej firmy przez Krajowy Rejestr Długów BIG SA pod kątem rzetelności płatniczej,
  • prowadzenie działalności gospodarczej przez minimum 6 miesięcy
  • udostępnienie informacji rejestrowych, danych na temat osób decyzyjnych,
  • zobowiązanie się do przestrzegania Kodeksu Rzetelnej Firmy
  • posługiwanie się wizytówką Rzetelnej Firmy, aby umożliwić sprawdzanie aktualności Certyfikatu Rzetelności

 

Korzyści z uczestnictwa w programie Rzetelna Firma

Oprócz wyżej wymienionych korzyści związanych z budowaniem pozytywnego wizerunku naszego przedsiębiorstwa, dołączenie do programu Rzetelna Firma umożliwia posługiwanie się stopką Rzetelnej Firmy w korespondencji e-mail, co dodatkowo promuje rzetelność płatniczą naszej firmy, używanie pieczęci Rzetelnej Firmy, którą możemy używać na dokumentach ofertowych, informując w ten sposób o naszej rzetelności płatniczej.

Ponadto, będąc uczestnikiem programu Rzetelna Firma możemy stworzyć własną wizytówkę firmy na stronie rzetelnafirma.pl, na które umieszczone będą dane o naszym przedsiębiorstwie oraz za pomocą której można sprawdzić aktualność certyfikatu.

 

Certyfikat Rzetelna Firma – opinie uczestników

Przedsiębiorcy uczestniczący w programie zwykle podkreślają fakt, iż posiadanie certyfikatu pozwala budować wiarygodność wśród potencjalnych klientów, zwłaszcza w przypadku “świeżych” na rynku firm. Certyfikat Rzetelna Firma sprawdza się on doskonale wówczas, gdy dana firma nie posiada jeszcze referencji bądź innych dokumentów, które świadczą o profesjonalizmie oraz rzetelności przedsiębiorcy.

 

Subscribe / Share

Article by pepeta

Authors bio is coming up shortly.