Kaczmarski Inkasso – jak wygląda windykacja należności

pexels-photo-29642Pracownicy firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso mogą być przykładem, jak obecnie zmienia się sposób podejścia windykatorów do dłużników, jak i do samego procesu windykacji. Najważniejsze dla obu stron jest polubowne rozwiązanie sprawy. Z czym jeszcze muszą sobie radzić windykatorzy?

Stres i częsta wymiana kadr

Windykacja stała się bardziej „ludzka”, a sami windykowani lepiej również znają swoje prawa. Jednak wiele firm windykacyjnych, które  jakby pozostało mentalnie w latach 90., wpływa niekorzystnie na obraz całej branży. Jak stwierdza Joanna Zawadzka z firmy Kaczmarski Inkasso – opinie samych pracowników wskazują, iż praca ta wiąże się z dużą dawką stresu. Z tego też powodu branża ma problem z dużą rotacją pracowników, co niektóre firmy starają się minimalizować wprowadzając zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz regularnie kierując pracowników na szkolenia. Coraz częściej firmy windykacyjne przekonują się, że zatrudnianie stażystów czy mało wykwalifikowanych pracowników windykacji telefonicznej nie ma większego sensu. Dużym ułatwieniem stało się wdrożenie Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Prowadzi to do skupowania wierzytelności w pakietach, co jest opłacalne ze względu na koszty windykacji.

Windykator – negocjator

Praca negocjatora jest najczęściej kojarzona z kontaktami telefonicznymi z dłużnikiem. Na etapie przedsądowym windykacja to negocjacje, prowadzące do rozłożenia spłaty zaległej płatności na raty. Z tego względu windykatorzy coraz częściej stają się rodzajem mediatora pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Jednak windykatorzy mają dużo większy problem z dotarciem do dłużnika niż z nakłonieniem go do spłaty zadłużenia. Sami windykatorzy zalecają przedsiębiorcom podejmowanie działań w kierunku odzyskania zaległych płatności jak najszybciej po ich zaistnieniu. Minimalizuje to ryzyko niespłacenia zobowiązania przez dłużnika. Powstają nowe rozwiązania, jak np. działająca w Internecie Krajowa Giełda Długów, które umożliwiają publikowanie wierzytelności i ich sprzedaż.

7 komentarzy

 1. KaśkaDudek napisał(a):

  Kaczmarski to teraz windykuje na koszt dłużnika 😀 możesz sprawdzić na stronie http://nakosztdluznika.pl/

 2. KatarzynaWroc napisał(a):

  Nie wiem czy pobiera jakaś opłatę ale na stronie

  tej: http://kaczmarski.pl/
  lub tej: http://nakosztdluznika.pl/

  na pewno znajdziesz takie informacje

  Pozdrawiam

 3. Ewka198 napisał(a):

  No właśnie jak to jest z windykacjami? Jaki procent od odzyskanego długu pobierają?

 4. soniaB napisał(a):

  Teraz to chyba działa tak, że to dłuznik ponosi koszty związane z windykacją, czyli coś takiego jak windykacja na koszt dłuznika. na stronie kaczmarski inkasso jest taka zakładka, nie znalazłam tam cennika, ale jeśli faktycznie firma ma taką usługę to jest to super opcja.

 5. Kryśka napisał(a):

  No właśnie bardzo dobre pytanie zadał Marek – pobierają jakąś opłatę?

 6. Marek napisał(a):

  a ja mam pytanie czy karczmarski inkasso pobiera na początku jakąś opłate czy tylko ich wynagrodzeniem jest prowizja od odzyskanego długu? słyszałem różne opinie na ten temat

 • […] Czy wiesz, ile długów trafia na polski rynek wierzytelności w ciągu roku? Dane jednej z polskich firm wskazują na łączną kwotę aż 22 mld zł – i to tylko w 2015 r. Do ściąganych długów należą wierzytelności detaliczne, hipoteczne i te pochodzące z rynku wtórnego. To oczywiste, że do obsługi tak potężnej ilości zadłużeń potrzeba wielu firm windykacyjnych. Dziś przyjrzymy się jednej z nich – Kaczmarski Inkasso Opinie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*