Czym kierować się przy wyborze firmy windykacyjnej?

Business People. Successful Business Partner Shaking Hands in the office. Business Team

Business People. Successful Business Partner Shaking Hands in the office. Business Team

Wybór odpowiedniej firmy windykacyjnej, to często dość trudna sprawa. Nie dość, że nasz wybór musi być ekonomicznie opłacalny, to jeszcze musimy postawić na taką firmę, która będzie skuteczna w więcej, aniżeli 50 – 60 procentach przypadków. Jak to zrobić?

Rozpoczynamy poszukiwania

Zanim znajdziemy taką firmę, musimy sobie ustalić, jakie priorytety mamy wobec naszych dłużników. Musimy przeanalizować naszą sytuację rynkową a następnie na podstawie tychże analiz wyszukać odpowiedniego windykatora. Z pewnością jednak, przyda nam się taki windykator, który…

Stawia na rozmowę

Nietrudno „napaść” dłużnika i ściągnąć od niego pieniądze, nawet w oparciu o postępowanie komornicze. Sztuką jest, by zrobić to łagodnymi środkami. Rozmowa, to jeden z nich. Dzięki niej, nie tylko zachowujemy twarz przed dłużnikiem, ale też –  traktujemy go jako naszego Klienta. Jeśli posiada on wolę spłaty długu, to kontynuowanie przezeń współpracy z nami, może nam wyjść na dobre.

Potrafi rozmawiać

Postawienie na rozmowę, to nie jedyna cecha dobrej firmy windykacyjnej. Ważna jest również umiejętność prowadzenia takiej rozmowy. Przykład? Nie jest sztuką, by pogrozić dłużnikowi palcem i wysłać go do sądu. Sztuką jest, by znaleźć wspólne wyjście z kryzysu. Jeśli ma on problem z płynnością finansową, można mu pomóc. Szczególnie, jeśli posiada on wolę spłaty zobowiązania wobec naszej firmy.

Potrafi rozeznawać

Dobry windykator to taki, który nie tylko umie „pogłaskać po głowie”, ale w niektórych sytuacjach może faktycznie pogrozić. Szczególnie, jeśli nasz dłużnik z własnej woli nie chce spłacić zobowiązania wobec nas. Jest tu potrzebna umiejętność odpowiedniego rozeznawania problemu. I to w taki sposób, by wiązało się to ze skutecznością.

Warto zatem poświęcić troche uwagi na znalezienie odpowiedniej firmy windykacyjnej, wybierając taką, która jest znana na rynku i sieszy się długoletnią popularnością. Przykładem może być Kaczmarski Inkasso, to przedsiębiorstwo, które doskonale poradzi sobie z każdym długiem, wykorzystując trzy powyższe umiejętności.